دسته بندی آخرین اخبار
صفحه اصلی / اسلامشهر / احمدآبادمستوفی

احمدآبادمستوفی

شهر احمدآباد مستوفی از توابع بخش احمدآباد مستوفی در شهرستان اسلامشهر می‌باشد و در فاصله هفت کیلومتری جنوب غربی شهر تهران واقع شده‌است. احمدآباد از طریق بزرگراه آزادگان به شهر تهران متصل همچنین مسیر ارتباطی شهرستان اسلامشهر به شهر تهران است و فاصله کمی با شهرستان شهریار دارد. احمدآباد دارای باغهایی سرسبزی است و امروزه بسیاری از باغ تالارهای زیبای این بخش مورد استقبال مردم بخشهای گوناگون شهرهای تهران و حومه قرار گرفته‌است.. شهر احمدآباد مستوفی قدمتی به اندازهٔ چهارصد سال دارد و از مناطق سر سبز استان تهران به‌شمار می‌آید. در سرشماری سال۱۳۹۵ جمعیت این شهر بالغ بر۲۸۷۰ نفر شامل ۱۵۴۴مرد، ۱۳۱۶زن و ۷۱۶ خانوار بوده‌است

در گذشته روستایی خوش آب و هوا بود که ملک مستوفی الممالک به شمار می‌آمد. احمدشاه قاجار که به این روستا علاقمند بود چند روزی در آنجا اتراق کرد. مستوفی الممالک روستا را به احمدشاه تقدیم کرد. نام روستا با ترکیب نام احمدشاه و مستوفی الممالک به صورت روستای احمدآباد مستوفی در آمد. در سال ۱۳۹۱ روستای احمدآباد مستوفی که یکی از بخش‌های اسلامشهر است به شهر احمدآباد مستوفی تبدیل شد. حسن‌آباد خالصه، بهمن‌آباد، رضی‌آباد حریری، نصیرآباد، چیچکلو و ایرین از روستاهای احمدآباد مستوفی هستند. احمدآباد مستوفی از شمال و شرق با تهران، از جنوب در ۱۵ کیلومتری با اسلامشهر و از غرب در ۲۵ کیلومتری با شهریار همسایه است. با ما همراه باشید تا جاهای دیدنی احمدآباد مستوفی که با مزارع سرسبز خود همواره یکی از لوکیشن‌های فیلمبرداری تلویزیونی، سینمایی و تبلیغاتی مانند سریال مختارنامه بوده است، آشنا شویم.

احمدآبادمستوفی

احمدآباد واقعا کجاست؟

گاه دلمان می‌خواد برای تفریح به جایی نزدیک برویم، برای چند ساعت هم که شده آب و هوایی عوض کنیم و با انرژی برگردیم. در حومه شهر تهران، مکان‌هایی وجود دارند که می‌توان با خانواده یا دوستان به آن‌جا رفت و به تفریح و گردش پرداخت. احمدآباد مستوفی کجاست؟ این روستا در جنوب غرب تهران قرار دارد که زمین‌های کشاورزی و مزارع دامداری چشم‌اندازهای زیبایی به وجود آورده است. باغات سرسبز، روستاهای احمدآباد مستوفی و اماکن تفریحی- ورزشی همگی از جاهای دیدنی احمدآباد مستوفی است. ما را در سایت جاده همراهی نمایید تا با شهر با قدمت احمد آباد مستوفی و مکان‌های اطراف آن بیشتر آشنا شویم.

مجموعه تفریحی گردشگری خوارزم

مجموعه تفریحی گردشگری روستا احمدآباد مستوفی کجاست؟ از برجسته‌ترین مکان‌ها روی نقشه احمدآباد مستوفی، مجموعه تفریحی گردشگری خوارزم است. مجموعه خوارزم امکانات تفریحی، ورزشی و توریستی را در خود جای داده است که در میدان پیامبر اعظم، به سمت آزادگان، خیابان شهید میرزا قوام واقع شده است. چایخانه دارچین، فست فود آویشن، جگرکی پیچ و رستوران پروتو کباب با انواع غذاهای کبابی که جمعه‌ها موسیقی زنده دارد از مسافران پذیرایی می‌کنند. دریاچه مجموعه خوارزم همواره از جذاب‌ترین قسمت‌ها برای تفریح و ماهیگیری است که گاه به دریاچه احمدآباد مستوفی یاد می‌شود. در این دریاچه باشگاه ماهیگیری با اخذ مبلغی امکان ماهیگیری و قایق سواری را به عموم مردم می‌دهد. در مناسبت‌های مختلف تئاتر خیابانی، رقص‌های فرنگی و حاجی فیروز اجرا می‌شود. آلاچیق، مسیرهای پیاده‌روی، سالن‌های اجتماعات جهت جشن‌ها و مراسم و سالن چند منظوره از امکانات مجموعه تفریحی گردشگری خوارزم است. با سفر به چنین مجموعه‌ای لحظاتی خوش برای خود و همراهانتان بسازید.

حسن آباد مستوفی کجاست؟
مجموعه تفریحی گردشگری خوارزم

احمدآبادمستوفی

باشگاه‌های سوارکاری

احمدآباد مستوفی از آن مکان هایی است که چندین باشگاه سوارکاری را در خود جای داده است. سوارکاری همواره یکی از ورزش‌های هیجان انگیز بوده است که علاقمندان خاص خود را دارد. با توجه به کثرت باشگاه‌های سوارکاری در محدوده احمدآباد مستوفی در ادامه تعدادی از باشگاه‌های سوارکاری احمدآباد مستوفی را معرفی می‌کنیم.

 

باشگاه سوارکاری شکوری

در سال ۱۳۷۵ باشگاه سوارکاری شکوری فعالیت خود را زیر نظر مربیان و جمعی از پیشکسوتان سوارکاری آغاز کرد. اسب‌های اصیل، کلاس‌های اسب‌دوانی، محیط خانوادگی آرام و … از امکانات مجموعه باشگاه سوارکاری شکوری است. باشگاه شکوری در احمدآباد مستوفی، به سمت رضی آباد، خیابان گلزار، شماره ١ واقع شده است.

احمدآبادمستوفی

باشگاه سوارکاری آذر فراز

باشگاه سوارکاری آذر فراز در احمد آباد مستوفی میدان پیامبر اعظم به طرف اسلامشهر، خروجی بهمن‌آباد و رضی‌آباد قرار دارد. پارکینگ اختصاصی، کافی شاپ، فروشگاه لوازم اسب سواری و … از امکانات باشگاه سوارکاری آذرفراز است.

 

باشگاه سوارکاری بلند سران

بلند سران باشگاه تفریحی و ورزشی است که در فیروزآباد بهرام به طرف احمدآباد مستوفی جنب انبار تکرام قرار دارد. باشگاه سوارکاری بلندسران به ریاست آقای بلند سران در هر سال بزرگان و افتخارآفرینان ورزشکار در رشته‌های مختلف را گرد هم می‌آورد که یکی از سنت‌های جالب چنین باشگاهی است.

باشگاه سوارکاری

امامزاده اسماعیل(ع) و تپه چیچکلو

امامزاده اسماعیل در جنوب احمدآباد مستوفی در ۵ کیلومتری شمال غربی روستای چیچکلو در غرب اسلامشهر قرار دارد. بقعه امامزاده اسماعیل شامل یک گنبد و دو ایوان شرقی و غربی است. سنگ قبر سیمانی بوده و نمای بیرونی امامزاده آجری است. تپه باستانی چیچکلو نیز از جاذبه‌ های روستای چیچکلو احمدآباد مستوفی است که در ۲ کیلومتری جنوب روستا قرار دارد و در آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. روستای چیچکلو که به صورت چیچک‌لو نیز نوشته می‌شود واژه‌ای ترکی بوده و معنای پر شکوفه یا شکوفه‌دار می‌دهد.

احمدآبادمستوفی

یخدان علی آباد (یخچال قدیمی علی آباد)

در دهستان احمدآباد مستوفی، بنایی قدیمی و تاریخی وجود دارد که از دوران قاجار به جا مانده است. یخدان علی آباد با قطر ۱۰ متر، دیواره‌های بلندی دارد تا با ایجاد سایه مانع از تابش آفتاب به درون یخدان شود. یخچال‌های قدیمی یا یخدان‌ها با خنک نگه داشتن آب و ایجاد یخ، امکان استفاده از یخ و آب خنک را در تمام فصول سال به وجود می‌آوردند. همچنین یخدان‌ها برای فالوده که به یخ نیاز دارد، به کمک فالوده فروشان می‌آمد. در یزد، افغانستان و تاجیکستان نمونه‌های دیگری از یخدان‌ها مشاهده می‌شود.

احمدآبادمستوفی

باغ تالارها

احمدآباد مستوفی یکی از مکان‌هایی است که از گذشته صدای شادی و پایکوبی در آن طنین‌انداز است. باغ تالارهای بسیاری در احمد آباد مستوفی قرار دارد که همواره میزبان جشن‌ها و مراسم عروسی بوده است. دکورهای باغ تالار به قدری زیبا است که توجه هرکسی را به خود جلب می‌کند. نیکان، جزیره آبی، تک درخت، عقیق، آریانا، آریل، چهارباغ، سه گل، سیب، فاخر و … از باغ تالارهای احمدآباد مستوفی هستند.

 

بازار پرندگان احمد آباد مستوفی

بازار پرندگان احمد آباد مستوفی با تنوع پرنده‌ها مانند فنچ، مرغ عشق، سینه سرخ، طوطی، کاکاتو و … یکی از دیدنی‌های اطراف احمدآباد مستوفی است که علاوه بر خرید و فروش جنبه گردشگری هم دارد. بازار پرندگان در زمینی ۵ هکتاری در بزرگراه آزادگان به سمت ساوه، پس از احمدآباد مستوفی، دور برگردان اول بزرگراه و تغییر مسیر در ابتدای ورودی جاده ساوه، تغییر مسیر غرب به طرف شرق بزرگراه آزادگان، شانه خاکی بزرگراه آزادگان رو به روی انبار اداره برق واقع شده است. در تمامی روزهای سال حتی ایام تعطیل از ساعت ۸ صبح تا ۱۹، بازار پرندگان زینتی پذیرای عموم می‌باشد.

 

میدان‌های احمدآباد مستوفی

در احمد آباد تعدادی میدان در درون شهر وجود دارند که میدان پارسا و میدان پیامبر اعظم نسبت به سایر میدان‌ها نامدارتر هستند. پیرامون میدان‌ها تعدادی مراکز معروف وجود دارد که به اختصار آن‌ها را نام می‌بریم.

– احمدآباد مستوفی میدان پارسا: تالارها و باغ تالارها، شرکت‌های صنایع چوبی و مبل سازی (گروه مبلمان)، ورزشگاه، رستوران و غیره

– احمدآباد مستوفی میدان پیامبر اعظم: تالارها و باغ تالارها، انبارهای شرکت‌های متعدد، اورژانس احمدآباد مستوفی، شهرداری احمدآباد مستوفی و غیره

احمدآبادمستوفی

خانه ایرانی احمدآباد مستوفی

خانه ایرانی احمدآباد مستوفی توسط جمعیت امداد دانشجویی امام علی(ع) اداره می‌شود. خانه‌ای که بر پایه محبت و همدلی بنا شده است. مشکلات فقر و مالی منطقه احمدآباد مستوفی توسط خیران که عموما دانشجو هستند بررسی شده و کمک رسانی به افراد و کودکان نیازمند انجام می‌شود. خانه ایرانی احمدآباد مستوفی از مکان‌هایی هست که می‌توانید پس از گشت و گذار در احمد آباد مستوفی تهران، به آن‌جا رفته و در صورت تمایل کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را به دست افراد نیازمند برسانید. خیابان ولیعصر شمالی، انتهای کوچه شهید خورشیدی، جنب مدرسه ایراندخت آدرس خانه ایرانی احمدآباد مستوفی می‌باشد.

پیرش  سفارش طراحی سایت

دیدگاهتان را بنویسید